شنوایی آیفون 7 پلاس اثر انگشت صفحه نمایش

شنوایی: آیفون 7 پلاس اثر انگشت صفحه نمایش استفاده فناوری دستگاه افزاری رونمایی آیفون 8 آیفون 7 پاییز

گت بلاگز بازار خودرو احتمال فسخ قراردادهای پیش‌فروش خودروهای وارداتی

رئیس انجمن واردکنندگان ماشین گفت: در صورتی که مسئولان ذیربط اجازه واردات حدود ۲۰ هزار دستگاه خودروی پیش فروش شده است را ندهند، شرکت‌های واردکننده ماشین مجبور به

احتمال فسخ قراردادهای پیش‌فروش خودروهای وارداتی

احتمال فسخ قراردادهای پیش فروش خودروهای وارداتی

عبارات مهم : بازار

رئیس انجمن واردکنندگان ماشین گفت: در صورتی که مسئولان ذیربط اجازه واردات حدود ۲۰ هزار دستگاه خودروی پیش فروش شده است را ندهند، شرکت های واردکننده ماشین مجبور به فسخ قراردادهای خود با مشتریان خواهند بود.

کوروش مرشدسلوک در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه بعضی از مشتریان خودروهای وارداتی عنوان می کنند که علی رغم امضای قرارداد و پرداخت وجه، خودروی فروخته شده است به آنها تحویل داده نشده است و به همین علت مشتریان ناراضی و دچار سردرگمی هستند و شرکت های فروشنده نیز پاسخ درستی به آنها نمی دهند! اظهار کرد: مسئله این است که واردات ماشین به یکباره ممنوع شد و به همین علت شرکت ها نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه در وقت آزاد بودن واردات خودرو، حدود ۲۰ هزار دستگاه ماشین به مشتریان پیش فروش شده است هست، خاطرنشان کرد: تقریبا معادل همین تعداد نیز ثبت سفارش جهت واردات ماشین صورت گرفته بود تا واردات انجام و تعهدات تحویل شود ولی به یکباره با ممنوعیت واردات ماشین مواجه شدیم.

احتمال فسخ قراردادهای پیش‌فروش خودروهای وارداتی

رئیس انجمن واردکنندگان ماشین ادامه داد: این انجمن در حال مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت برطرف این مسئله هست. در حال حاضر حدود ۲۰ هزار دستگاه تعهد عقب افتاده و همچنین حدود ۲۰ هزار دستگاه ثبت سفارش واردات ماشین داریم که موفق به واردات و تحویل آن نشده ایم.

وی افزود: البته تعدادی از مشتریان قرارداد خود را فسخ کرده اند ولی بسیاری از مشتریان راضی به فسخ قرارداد نیستند و خودروی خود را می خواهند بنابراین امیدواریم وزارت صنعت، معدن و تجارت هر چه سریعتر در این زمینه تصمیم بگیرد تا وظیفه مشتریان روشن شود. در این شرایط اگر با واردات حدود ۲۰ هزار دستگاه خودروی ثبت سفارش شده است موافقت نشود، مجبور به فسخ قراردادهای فروش ماشین خواهیم بود.

رئیس انجمن واردکنندگان ماشین گفت: در صورتی که مسئولان ذیربط اجازه واردات حدود ۲۰ هزار دستگاه خودروی پیش فروش شده است را ندهند، شرکت‌های واردکننده ماشین مجبور به

مرشدسلوک در پاسخ به اینکه آیا در صورت موافقت با واردات خودروهای ثبت سفارش شده، واردات این خودروها با قیمت ارز آزاد اقتصادی خواهد بود؟ اظهار کرد: این خودروها با ارز آزاد نیز مشتری خود را دارند ضمن اینکه اگر ما هم اکنون با ارز ۱۰ هزار تومانی نیز ماشین را وارد کنیم، قیمت آن در بازار پایین تر از قیمت های فعلی خواهد بود لیکن قیمت های فعلی در بازار ماشین حباب دارد.

وی تصریح کرد: اگر اجازه واردات ۲۰ هزار دستگاه خودروی ثبت سفارش شده است را به شرکت ها بدهند، با واردات و عرضه این خودروها در بازار، حباب قیمت ها شکسته شده است و شاهد کم کردن قیمت خودروهای وارداتی در بازار خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، هیات دولت از ابتدای تیر ماه امسال ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالای غیرضروری از جمله ماشین را ممنوع کرد.

احتمال فسخ قراردادهای پیش‌فروش خودروهای وارداتی

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | دستگاه | واردات | وارداتی | ثبت سفارش | خودروهای وارداتی | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz