شنوایی آیفون 7 پلاس اثر انگشت صفحه نمایش

شنوایی: آیفون 7 پلاس اثر انگشت صفحه نمایش استفاده فناوری دستگاه افزاری رونمایی آیفون 8 آیفون 7 پاییز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی صدور کيفرخواست عليه احمدي‌نژاد

احمد توکلی خبر داد  صدور کیفرخواست علیه احمدی‌نژاد  بهتر بود همان‌موقع به عنوان پیگیری می‌شد 

صدور کيفرخواست عليه احمدي‌نژاد

صدور کيفرخواست عليه احمدي نژاد

عبارات مهم : احمد توکلی

احمد توکلی خبر داد

صدور کیفرخواست علیه احمدی نژاد

صدور کيفرخواست عليه احمدي‌نژاد

بهتر بود همان موقع به عنوان پیگیری می شد

«کیفرخواست علیه احمدی نژاد صادر شد»؛ این خبری بود که روز گذشته از سوی احمد توکلی، نماینده سابق مجلس و مدیر شرکت دیده بان شفافیت اعلام شد. مدیر موسسه دیده بان در مورد فساد در دوران احمدی نژاد به خبرآنلاین گفت: «سازمان ما در این رابطه کاری انجام نداد، ولی به هر حال کیفرخواست جهت ایشان صادر شده است است.

بنابراین قوه قضائیه کار خود را انجام می دهد. البته به عقیده من بهتر بود همان وقت به عنوان پیگیری می شد، چون این تصور پیش می آید که افرادی که در مسند قدرت نشسته اند، مصون از قانون هستند.» پرونده احمدی نژاد گشوده است و هر ازچندگاهی خبری راجع به آن منتشر می شود، مانند 31 شهریور که دادستان کل کشور با اشاره به گزارش های واصله در خصوص پرونده احمدی نژاد گفت: پرونده وی به دادسرا ارجاع شد و در مناسب ترین وقت مورد پیگیری قرار می گیرد.

احمد توکلی خبر داد  صدور کیفرخواست علیه احمدی‌نژاد  بهتر بود همان‌موقع به عنوان پیگیری می‌شد 

یا فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات که گفته بود: «حقوق ایشان (محمود احمدی نژاد) اصلا در برابر ضررها عددی نیست. دادستان حق تقسیط دارد. هنگامی که می بیند که ضرر را نمی تواند جبران کند، تقسیط می کند و مهلت می دهد.

مترصد این هستیم که اگر مالی به او اضافه شود حتما کسر کنیم. بخشی از این خسارت هم باید از منابع شرکت ملی نفت جبران شود. به تمامی پرونده های ایشان پیگیری شده است است هرچند «ممکن است بعضی از آنها رسانه ای نشده باشد». وی افزود: «کل اموال ایشان (محمود احمدی نژاد) به دومیلیارد تومان هم نمی رسد؛ عنوان شد که او را ممنوع الخروج کنیم، ولی معمولا کسی را ممنوع الخروج می کنند که ممکن است مخفیانه برود و از دسترس خارج شود، ولی در این سطح چنین موضوعی منتفی هست. ایشان در یک مورد به جبران بیش از 7هزارمیلیارد تومان محکوم شده است است.

این محکومیت بابت واریز غیرقانونی 26هزارمیلیارد ریال از محل میعانات گازی تحویلی به مجتمع های پتروشیمی و مبلغ 44هزارمیلیارد ریال از محل شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران و مالیات بر ارزش افزوده به حساب شرکت هدفمندی یارانه هاست. دادستان دیوان محاسبات 4محکومیت دیگر را نیز جهت مدیر دولت های نهم و دهم برشمرد: چهارهزار و ششصدمیلیارد تومان تعویض نفت خام با بنزین و میعانات دیگر، ششصدمیلیاردتومان پتروشیمی، شانزده میلیاردتومان دانشگاه ایرانیان، پانزده میلیاردتومان شرکت هلال احمر و… این پرونده سر دراز دارد که دیروز توکلی از صدور کیفرخواست علیه احمدی نژاد خبر داد.

صدور کيفرخواست عليه احمدي‌نژاد

اهمیت افکارعمومی

توکلی غیر از اعلام خبر صدور کیفرخواست جهت احمدی نژاد به خبرآنلاین گفت: هنگامی که مردم می بینند با افرادی که تخلف دارند، به موقع و به تساوی برخورد نمی شود، این تصور جهت آنها پدید می آید که نه تنها اراده ای جهت مبارزه با فساد نیست، بلکه به نوعی رویکردشان حمایت از مفسد هست. بنابراین شرکت های مردم نهاد می توانند به عنوان نقش مکمل عمل کنند. هنگامی که سازمانی مردم نهاد وجود دارد که نسبت به دستگاه های متخلف اعلام جرم می کند، تاثیر وسوسه های شیطانی کم می شود و دستگاه مسئول وظیفه خود را بهتر انجام می دهد.

احمد توکلی خبر داد  صدور کیفرخواست علیه احمدی‌نژاد  بهتر بود همان‌موقع به عنوان پیگیری می‌شد 

چندهفته پیش دیده بان علیه مدیرعامل موسسه ثامن الحجج، مدیر کل های بانک مرکزی و وزرای تعاون از سال 80 تا 95 طرح دعوی و اعلام جرم کرد، همین طور علیه معاون وزیر بهداشت و درمان و مدیر شرکت غذا و دارو. خدا را شکر که هردو اعلام جرم را دادستان محترم پایتخت کشور عزیزمان ایران پذیرفت و آنها را جهت پیگیری به بازپرسی ارجاع داد. جا دارد از دادستان و قوه قضائیه تقدیر کنم، چون نخستین بار است در کشور یک سمن اعلام جرم می کند و قوه قضائیه از همان نخستین مورد، قانون مترقی مصوب مجلس نهم را اجرا می کند.

گرفتار در فساد

این فعال سیاسی اصولگرا اظهار داشت: اگر در مبارزه با فساد تبعیض وجود داشته باشد، ما نتیجه نمی گیریم. هنگامی که مدیر قوه قضائیه بیان می کند ما 50 قاضی را کنار گذاشتیم، این نشان می دهد در این زمینه گرفتاری وجود دارد و فساد در این شرکت ها هم پیدا شده است هست. بنابراین باید آیین دادرسی جهت همه یکسان باشد و هیچ فردی نباید از قانون مستثنی شود. وی اظهار داشت: فقدان حزب یکی از عوامل عدم چرخش نخبگان هست. افراد باید بر اساس سلسله مراتب به کارگرفته شوند تا جهت پذیرش مسئولیت های بزرگ تر آمادگی پیدا کنند. حزب با تربیت کادر در طول وقت نیرو تربیت می کند.

صدور کيفرخواست عليه احمدي‌نژاد

حزب است که امکان سپردن تعهد در سطح ملی را می دهد. هنگامی که حزب نداریم، داوطلبان نمایندگی مجلس جهت اینکه رأی بیاورند خود دست به کار می شوند و وعده هایی به مردم بدهند، که غیرملی هست. مضاف برآنکه باوری در بین ما وجود دارد و آن اینکه گویا قرار نیست بازنشسته شویم و تصور می کنیم هر لحظه باید کار کنیم. بنابراین میدانی هم وجود ندارد که جوانان وارد شوند. کسانی دنبال انباشت ثروت هستند و همین عنوان مانع از آن می شود که افراد بتوانند از قدرت و پست های خود دست بکشند و حتی در پست های پایین تر با اوضاع روبه رو می شویم که می بینیم بعضی پست ها قیمت و سرقفلی پیدا کرده است!

حلال کردن

توکلی در مورد اتهامی که سال ها پیش به موسویان زده بود اظهار داشت: ما افراد معمولی هستیم که قدرت نصیبمان شده است لذا مصون از اشتباه نیستیم و اگر خطایی هم انجام دهیم به مراتب سنگین تر از دیگران هست. بنابراین مسلما بعد از پی بردن به اشتباه باید راه توبه در پیش گرفته شود. در ماجرای آقای موسویان سایت الف که صاحب امتیاز و مدیر مسئول آن بودم، اخباری را از قول مقامات رسمی کشور انتشار داده است که ملازمه با اتهاماتی به آقای موسویان داشت.

ایشان نامه ای به من نوشت و مرا حواله داد به روز قیامت و گفت مادر من که مادر شهید است از شما نمی گذرد. من رفتم و در این مورد مطالعه کردم. دوسه ماه طول کشید. با همه افراد ذی ربط صحبت کردم؛ کیفرخواست و دفاعیات آقای موسویان را مطالعه کردم و بسیار وقت گذاشتم و متوجه شدم از 13 اتهامی که در خبرهای نقل شده است در الف، متوجه آقای موسویان شده است بود، 11 مورد آن خلاف است! من در این دنیا حلالیت بخواهم کارم راحت تر از روز حساب و قیامت هست. جهت همین از ایشان عذرخواهی کردم و حلالیت طلبیدم و از او نیز دفاع کردم.

روزی من مشهد بودم و او برایم نوشت که دعایت می کنم، آن روز کمرم راست شد. او ادامه داد یادم می آید زمانی که در دولت وقت جنگ وزیر بودم، روزنامه کیهان ضمن مصاحبه ای مفصل این پرسش را از من پرسید که آیا دولت اشتباه هم کرده است؟ من پاسخ دادم بله اشتباهاتی هم کرده است که باید توبه کند؛ فردای آن روز جلسه هیات دولت بود. سر صبحانه، آقای نخست وزیر گفت: «آقای توکلی می گوید دولت اشتباه کرده و باید توبه کند!» من گفتم: «به کدام قسمت کلام من ایراد دارید؟ اینکه دولت اشتباه کرده است یا اینکه باید توبه کند؟» آقای نخست وزیر در برابر این پرسش چاره ای جز سکوت نداشت.

آقای مهندس گنابادی، وزیر مسکن و شهرسازی گفت از چنین مطالبی ضد انقلاب سوءاستفاده می کند. گفتم اگر به سوءاستفاده ضدانقلاب باشد از توبه امام(ره) زیاد سوء استفاده می کند. امام دو سه بار از مردم عذرخواهی کرد و بلندقدرتر شد. عذرخواهی یک اخلاق دینی هست.

اخبار سیاسی – آرزوی بزرگ

واژه های کلیدی: احمد توکلی | احمدی نژاد | محمود احمدی نژاد | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz