شنوایی آیفون 7 پلاس اثر انگشت صفحه نمایش

شنوایی: آیفون 7 پلاس اثر انگشت صفحه نمایش استفاده فناوری دستگاه افزاری رونمایی آیفون 8 آیفون 7 پاییز

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تحریم گروه چینی به علت نقض تحریم‌های ایرانی

دولت آمریکا شرکت چینی ZTE را به علت نقض شرایط توافق مربوط به نقض تحریم‌های ایرانی مجازات کرد و خرید فناوری آمریکایی را به مدت هفت سال جهت این سازنده تجهیزات مخا

تحریم گروه چینی به علت نقض تحریم‌های ایرانی

تحریم گروه چینی به علت نقض تحریم های ایرانی

عبارات مهم : ایران

دولت آمریکا شرکت چینی ZTE را به علت نقض شرایط توافق مربوط به نقض تحریم های ایرانی مجازات کرد و خرید فناوری آمریکایی را به مدت هفت سال جهت این سازنده تجهیزات مخابراتی ممنوع کرد.

به گزارش ایسنا، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد این وزارتخانه دریافته است که شرکت ZTE که پیش از این به علت فروش تجهیزات مخابراتی به کشور عزیزمان ایران و کره شمالی جریمه شده است بود، به کارمندانی که در این عمل غیرقانونی همکاری داشته اند پاداش کامل پرداخت کرده و توبیخ نامه ای جهت آنها صادر نکرده و راجع به شیوه های عملکرد خود به مقامات آمریکایی دروغ گفته است.

ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا، در بیانیه ای اظهار کرد: شرکت ZTE به جای توبیخ کارمندان و مدیریت ارشد متخلف، به آنها پاداش داده است و این واکنش‌ها نمی تواند نادیده گرفته شود.

تحریم گروه چینی به علت نقض تحریم‌های ایرانی

مجازات ZTE به تنش های میان آمریکا و چین بر سر تجارت میان دو اقتصاد بزرگ دنیا می افزاید. دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، ترساندن کرده جهت واردات چینی به ارزش ۱۵۰ میلیارد دلار به علت نقض حقوق مالکیت معنوی تعرفه سنگین وضع کند، در حالی که پکن وعده داده است هرگونه اقدامی از سوی آمریکا را تلافی کرده و جهت همه کالاهای آمریکایی از سویا تا هواپیما تعرفه وضع می کند. ترامپ روز دوشنبه چین و روسیه را به کم کردن ارزش ارز خود متهم کرد و جبهه جدیدی را در ادعاهای خود مبنی بر این که دولت های خارجی از آمریکا بهره برداری می کنند، گشود.

وزارت بازرگانی چین سریعا به ممنوعیت وضع شده است علیه ZTE تصویر العمل نشان داد و اعلام کرد جهت حمایت از منافع شرکت های چینی تدابیر مورد نیاز را در پیش خواهد گرفت. گفته می شود که این شرکت مستقر در شنزن با صدها شرکت آمریکایی همکاری داشته و در اشتغالزایی این کشور همکاری کرده است.

دولت آمریکا شرکت چینی ZTE را به علت نقض شرایط توافق مربوط به نقض تحریم‌های ایرانی مجازات کرد و خرید فناوری آمریکایی را به مدت هفت سال جهت این سازنده تجهیزات مخا

برای خود ZTE بروزترین اقدام آمریکا به معنای آن است که یکی از بزرگترین سازندگان تلفن هوشمند و تجهیزات ارتباطی دنیا دیگر قادر نخواهد بود از تامین کنندگان آمریکایی فناوری مشمول بر قطعات مهم جهت محصولاتش خریداری کند. شرکت ZTE از شرکت های کوآلکام و اینتل تراشه و از شرکت آکاسیا و لومنتون هلدینگ قطعات اپتیکال خریداری می کند. ممنوعیت هفت ساله دوره حساسی را دربرمی گیرد که طی آن تامین کنندگان و شرکت های مخابراتی دنیا سرگرم توسعه و عرضه فناوری بیسیم نسل پنجم هستند.

انتشار خبر تحریم شدن ZTE از سوی آمریکا باعث شد ارزش سهام این شرکت به شدت سقوط کند و معاملات سهام ZTE در هنگ کنگ متوقف شد. ارزش سهام تامین کنندگان این شرکت نیز در آسیا و آمریکا سقوط کرد.

این شرکت به خصوص به علت ممنوعیت خرید پردازنده ها و مودم های کوآلکام که قطعه مهم در تلفن های هوشمند به شمار می روند، با گزینه های دشواری روبه روست.

تحریم گروه چینی به علت نقض تحریم‌های ایرانی

شرکت هواوی چین این تراشه ها را جهت استفاده در گوشی های خود تولید می کند، در حالی که مدیا تک که بزرگترین رقیب کوآلکام به شمار می رود، این تراشه ها را عرضه می کند و ZTE ممکن است ناچار شود از یک رقیب خریداری کند یا تراشه های خود را از یک شرکت تایوانی دریافت کند که محصولاتش معمولا از نظر عملکرد ضعیف تر از رقیب آمریکایی اش است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گروه ZTE اعلام کرد از تحریم ها مطلع بوده و سرگرم ارزیابی تاثیر آن است و همزمان با گروه های مربوط مشورت می کند.

دولت آمریکا شرکت چینی ZTE را به علت نقض شرایط توافق مربوط به نقض تحریم‌های ایرانی مجازات کرد و خرید فناوری آمریکایی را به مدت هفت سال جهت این سازنده تجهیزات مخا

وزارت بازرگانی آمریکا بعد از گزارش هایی که در سال ۲۰۱۲ از سوی رویترز منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت ZTE قراردادهایی به ارزش میلیون ها دلار جهت صادرات سخت افزار و نرم افزار بعضی از شرکت های فناوری معروف آمریکا به شرکت مخابرات کشور عزیزمان ایران و واحد کنسرسیومی که این شرکت را کنترل می کند امضا کرده هست، این شرکت چینی را جهت نقض کنترل صادرات تحت تحقیقات قرار داد.

شرکت ZTE در مارس سال میلادی گذشته تحت یک توافق با مقامات آمریکایی، موافقت کرد اقرار کند با ارسال فناوری ساخت آمریکا به کشور عزیزمان ایران و دروغ گفتن به بازرسان، قانون تحریم های آمریکا را نقض کرده هست. قرار شد این شرکت مجموعا ۸۹۲ میلیون دلار جریمه و زیان پرداخت کند و اگر شرایط توافق را نقض کند، ۳۰۰ میلیون دلار دیگر جریمه پرداخت کند. این بزرگترین جریمه کیفری صادر شده است در پرونده مربوط به کنترل صادرات آمریکا بود.

تحریم گروه چینی به علت نقض تحریم‌های ایرانی

واژه های کلیدی: ایران | کنترل | آمریکا | ایرانی | فناوری | تحریم ها | آمریکایی | بازرگانی | مقامات آمریکا | رییس جمهور آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz